Мриглод Ігор Миронович

(26.05.1960, Тернопільська обл.) Учений у галузі фізики м’якої речовини та статистичної фізики, доктор фіз.-мат. наук (2000), академік Національної академії наук України (2012). З травня 2006 року очолює Інститут фізики конденсованих систем НАН України (Львів). Професор Національного університету «Львівська політехніка», керівник філії кафедри інженерного матеріалознавства та прикладної фізики. Заступник голови Західного наукового центру НАН України. Серед наукових інтересів — теорія фазових переходів, нерівноважна статистична фізика; динамічні властивості рідин та сумішей; методи статистичної фізики при  описі фазової поведінки і розрахунку фазових діаграм складних рідин; методи комп’ютерного моделювання і теорії каталітичних реакцій. Автор близько 300 наукових праць. Лауреат премії НАН України ім. С.І. Пекаря (2003), Почесна грамота Верховної Ради України (2004) та відзнака НАН України «За наукові досягнення» (2008).