Рудавський Юрій Кирилович

(10.04.1947, Львів — 21.02.2007, Львів) Фізик, громадський діяч. Ректор Національного університету «Львівська політехніка» (1991-2007). Доктор фіз.-мат. наук (1986). Наукові інтереси у царині статистичної механіки та математичного моделювання; розробив сучасні математичні методи опису критичних явищ і фазових переходів та статистичну теорію топологічно невпорядкованих спінових систем. Автор більше 200 наукових праць. Заслужений діяч науки і техніки України, нагороджений орденами «За заслуги» III, II та І ступенів. Почесна відзнака Президента України, Почесна грамота Верховної Ради України, Почесна грамота Кабінету Міністрів України, ювілейнна медаль НАН України, премія НАН України ім. С. Пекаря, державна відзнака  Республіки Польща «Кавалерський хрест ордена «За заслуги», медаль імені Йоганна-Йозефа Ріхтера фон Прехтеля Віденського технічного університету. Депутат Львівської обласної ради. Дійсний членом Академії інженерних наук України (1992), Член-кореспондент Академії педагогічних наук України (2003). Почесний доктор Вроцлавської та Шльонської політехнік.