Прикладні аспекти фізики діелектриків (105 – Прикладна фізика та наноматеріали, ОПП Прикладна фізика та наноматеріали)

Тип: На вибір студента

Кафедра: фізики твердого тіла

Навчальний план

СеместрКредитиЗвітність
93Залік

Лекції

СеместрК-сть годинЛекторГрупа(и)
916Еліяшевський Ю. І.ФзПм-11

Лабораторні

СеместрК-сть годинГрупаВикладач(і)
916ФзПм-11Еліяшевський Ю. І.

Опис навчальної дисципліни

Мета курсу: ознайомити студентів з основними закономірностями та поняттями фізики діелектриків, ознайомити з методами дослідження діелектричної дисперсії та прояву фазових переходів і просторової модуляції в оптико-спектральних і електрофізичних властивостях діелектриків, що відносяться до класу фероїків, надати інформацію про можливості практичного застосування діелектриків, в тім числі, наноструктурованих.

Основні завдання курсу:

а) розглянути основні поняття фізики діелектриків, теоретичні основи і природу діелектричної дисперсії в таких матеріалах;

б) розширити науковий світогляд студентів;

в) виробити навички до самостійної роботи з вирішення як наукових, так і прикладних задач пов’язаних із застосуванням діелектриків.

За підсумками вивчення курсу студент повинен

знати:

– основні теоретичні питання, викладені в лекційному курсі;

– мати уяву про сучасний стан знань щодо теорії діелектричної дисперсії в діелектриках, їхніх оптико-спектральних і електрофізичних властивостей і перспектив практичного застосування.

вміти:

  • використовувати отримані знання на практиці при вивченні фазових переходів у фероїках, дослідженні їхньої діелектричної дисперсії, доменної структури, оптико-спектральних властивостей та інших фізичних характеристик.

Вивчення курсу «Прикладні аспекти фізики діелектриків» ґрунтується на знаннях студентів, одержаних при вивченні загальних та спеціальних дисциплін: «Механіка», «Електрика і магнетизм», «Молекулярна фізика», «Оптика», «Атомна і ядерна фізика», «Квантова механіка», «Фізика твердого тіла», «Фізика і техніка низьких температур», «Програмування і математичне моделювання», «Математичний аналіз», «Фізика фероїків» а також низки спецкурсів вільного вибору, в яких розглядаються дотичні наукові проблеми.

Рекомендована література

Базова

  1. Стадник В.Й., Капустяник В.Б. Фізика діелектриків. Навчальний посібник Львів, ЛНУ імені Івана Франка. – 2015. – 336 c.
  2. Ю. М. Поплавко Фізика діелектриків: підручник; за заг. ред. акад. НАН України Ю. І. Якименка. – К.: НТУУ «КПІ». – 2015. – 572 с.
  3. В.Б. Капустяник. Фізика фероїків з органічним катіоном. – Л.: Вид. центр ЛНУ ім.І.Франка.-2006. – 291 c.
  4. Charlotte Murray Ferroelectric Materials: Science and Technology States Academic Press. – 2022. — ‎‎ 249 p.

 

Допоміжна

  1. Kazuo Nakamoto Infrared and Raman Spectra of Inorganic and Coordination Compounds, Part B: Applications in Coordination, Organometallic, and Bioinorganic Chemistry, 6th Edition Willey. – 2009. – 424 p.
  2. Ashim Kumar Bain, Prem Chand Ferroelectrics: Principles and Applications. – Wiley. – 2017. – 328 p.

 Інформаційні ресурси

  1. http://www.wikipedia.org
  2. https://scienceworld.wolfram.com/physics//
  3. https://www.doitpoms.ac.uk/tlplib/ferroelectrics/index.php

Силабус: Прикладні аспекти фізики діелектриків

Завантажити силабус