До уваги майбутніх Абітурієнтів 2018 року!

Кафедра астрофізики фізичного факультету має намір запропонувати набір студентів І курсу в окрему групу за спеціалізацією “Комп’ютерні технології в астрофізиці” у межах спеціальності 104 “Фізика та астрономія”. Наукові інтереси викладачів кафедри пов’язані з комп’ютерним моделюванням астрофізичних процесів на різних просторово-часових масштабах (див. http://physics.lnu.edu.ua/about/departments/pro-kafedru-astrofizyky), а також з обробкою даних астрономічних спостережень. Завідувач кафедри брав участь у розробці програмного забезпечення для лазерно-локаційної станції Астрономічної обсерваторії. Таким чином кафедра має достатній досвід та базу для підготовки студентів за вищезгаданою спеціалізацією. Кафедра тісно співпрацює з Астрономічною обсерваторією Університету, Головною астрономічною обсерваторією НАН України та іншими установами України. Небулярна група кафедри має тісну наукову співпрацю з Інститутом астрофізики Віденського університету (Австрія) та з Центром Астрономії ім. Миколи Коперника у м.Торунь (Польща). У цьому році розпочалася активна співпраця кафедри астрофізики з Вігорлатською астрономічною обсерваторією (Словаччина). Студенти-астрономи та аспіранти беруть участь у наукових проектах та програмах обміну з Республікою Польща. Випускників магістратури та бакалаврів запрошують до навчання в аспірантурах (PhD-студії) університетів України та Польщі. Методи комп’ютерного моделювання, програмування мікроконтролерів та робота з портами вводу-виводу, яких навчатимуть за цією спеціалізацією, можна застосовувати в багатьох інших (неастрофізичних) задачах, що зробить випускників за цією спеціалізацією затребуваними в ІТ-сфері. Чи є серед Вас, шановні майбутні Абітурієнти 2018 року, ті, кого ця спеціалізація зацікавила, і хто хотів би (у разі успішної здачі ЗНО) подати заяву під першим пріоритетом на цю спеціалізацію? Якщо так, то просимо написати про це, а також у довільній формі про коло своїх інтересів (чому вас цікавить програмування та астрофізика) на E-Mail завідувача кафедри астрофізики Мелеха Богдана Ярославовича ( bmelekh@gmail.com ). У випадку відкриття набору на вищезгадану спеціалізацію та якщо набереться >= 10 майбутніх абітурієнтів 2018р., які бажатимуть навчатись за цією спеціалізацію, кафедра організує для них (за бажанням) безкоштовні курси з підготовки до ЗНО з фізики та математики. Ваші голоси будуть вагомою підставою для відкриття набору на навчання за такою спеціалізацією!