Микитюк Зіновій Матвійович

Народився 4.11.1944 в селі Гаї-Смоленські Бродівського району Львівської області. Кандидат фізико-математичних наук (“Малоугловое рентгеновское рассеяние в некоторых жидких кристаллах холестеричного типа”, 1979), доктор фізико-математичних наук (Структура та електрооптичні властивості індукованих рідких кристалів, 2002), професор (2008).

Закінчив електрофізичний факультет Львівського політехнічного Інституту (1968), аспірантуру Львівського університету (1977). В 1968–1974 р. інженер Львівського зооветеринарного інститут, 1977–1979 р. – інженер кафедри рентгенометалофізики Львівського університету. З 1980 року працює в Національному університеті «Львівська політехніка» асистентом, старшим викладачем, доцентом, професором кафедри електронних приладів.

Наукові інтереси: структура і фізичні властивості рідких кристалів холестеричного і смектичного типу; проблеми рідкокристалічного стану речовини та застосування рідких кристалів у пристроях відображення та обробки оптичної інформації. Автор понад 200 наукових праць.

Дійсний член Нью-Йоркської Академії наук, член Монгольської Академії наук, асоційований Соросівський професор, а в 2002 році був внесений Кембріджським університетом до списку найвидатніших інтелектуалів 21 століття.