Спостерігаючи та моделюючи Всесвіт (відео від кафедри астрофізики)

29.07.2022 | 11:34

Про покликання до Астрономії та про її важливість як для всього Людства, так і для України, зокрема. Астрономічним дослідженням у Львівському університеті вже понад 250 років. Протягом 25 років тут неперервно діє кафедра астрофізики, яка готує майбутніх дослідників неба. Про співпрацю, як взаємодоповнення сильних сторін, Львівської та Віденської астрофізичних наукових груп. Про те, чому сучасні астрофізики є також і добрими програмістами. Небулярна астрофізика, дослідження білих карликів та космологія (вивчення фізичного Всесвіту, як єдиного цілого) — сильні сторони Львівської астрофізики. Дослідження ближнього космосу (лазерно-локаційні та фотометричні спостереження штучних супутників Землі, вивчення їх орбіт та відслідковування їх змін) — сильні сторони сучасної Львівської астрономії. Компетентний та потрібний на сучасному ринку праці фізик, астроном, астрофізик та програміст — ось характеристики нашого Випускника. Про це та інше від завідувача кафедри астрофізики Львівського національного університету імені Івана Франка, доктора фізико-математичних наук Богдана Мелеха.