Загальна інформація

Фізика — одна з найцікавіших природничих наук, у якій яскраво виявляється діяльність людського розуму. Якщо Ви хочете оволодіти фізикою, отримати фахову освіту в одному з найстаріших університетів Європи зі славними традиціями — вступайте на фізичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка. Тут уже майже 250 років викладають цю прекрасну науку. Навчання на фізичному факультеті — це чудова можливість одержати якісну вищу освіту з природничого профілю.

 

Шановний Абітурієнте! Фізичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка запрошує на навчання. Наші викладачі є відомими у світі фізиками та астрофізиками і вміють в доступному вигляді донести ці знання до студентів. Ви можете переконатися у цьому, переглянувши підрозділ “Знайомство з кафедрами” на сторінці фізичного факультету. А ті з Вас, хто відвідав хоча б один «День науки на фізичному факультеті ЛНУ», могли в цьому переконатися в живу.

Факультет має сучасні навчальні та науково-дослідні лабораторії, комп’ютеризовані аудиторії з мультимедійним обладнанням, крім цього студенти мають змогу навчатися, проходити практику та працювати в Астрономічній обсерваторії та у Науково-технічному центрі низькотемпературних досліджень Університету. У нас є все необхідне для того, щоб Ви змогли стати фахівцем з фізики та астрономії, прикладної фізики та наноматеріалів, а також в IT-сфері. Також факультет готує вчителів фізики та астрономії для середньої школи. Це професія, якій держава приділяє особливу увагу і яка буде завжди затребуваною.

Факультет готує бакалаврів за такими спеціальностями:

  1. Фізика та астрономія (спеціалізації: фізика та астрофізика; комп’ютерна фізика).
  2. Прикладна фізики та наноматеріали (спеціалізації: нанофізика та наноматеріали; комп’ютерні технології в прикладній фізиці).
  3. Середня освіта. Фізика (спеціалізація: фізика та астрономія).

Таким чином, якщо Ви бачите себе у майбутньому науковцем, інженером, або фахівцем в IT-сфері за напрямом моделювання фізичних процесів та/або розробником програмного забезпечення для функціонування систем з фізичними приладами, то радимо обрати дві перші спеціальності.

Якщо ж Ви бажаєте отримати фах вчителя фізики та астрономії, то обирайте третю спеціальність. Молоді вчителі, які роблять фізику та астрономію цікавими для учнів, є надзвичайно потрібними у сучасній середній школі! Згідно чинного законодавства, отримавши фах «Бакалавр середньої освіти. Фізика» (через 4 роки), Ви зможете розпочати роботу вчителя. Ми допоможемо Вам стати висококваліфікованим вчителем фізики та астрономії. Багато наших випускників працюють вчителями у школах, ліцеях, гімназіях, і намагаються зацікавити учнів цими предметами. Ви можете познайомитись з відео, що демонструють роботу однієї з наших випускниць, яка, працюючи вчителем фізики у Класичній гімназії, використовує сучасні методи та засоби навчання: (Відео 1, Відео 2)

Для збільшення ймовірності навчання у нас на факультеті Ви можете подати заяви на усі три спеціальності одночасно.

Після отримання кваліфікації бакалавра Ви зможете продовжити навчання у магістратурі нашого факультету.
Детальніше з правилами прийому абітурієнтів на наш факультет можна ознайомитися на сторінці. Зверніть увагу на додаткові бали, що нараховуються при вступі на наш факультет.

Факультет готує магістрів таких спеціальностей:

  1. Магістр фізики та астрономії.
  2. Магістр прикладної фізики та наноматеріалів.

Студентів, які бачать своє майбутнє у науці, ми залучаємо до роботи у локальних та міжнародних науково-дослідних групах вже з перших років навчання, де вони отримують свої перші, важливі для світової науки, результати та доповідають їх на міжнародних конференціях. Магістранти проходять наукове стажування у закордонних наукових і навчальних закладах. Студенти факультету також навчаються за програмою обміну Erasmus+ в провідних університетах Європи. Для поглиблення професійних навичок студентів на факультеті організовано спільні навчальні он-лайн курси з провідними польськими університетами.

Все це дозволяє студентові обдумано обрати місце подальшого навчання в аспірантурі та часто найбільш ефективно визначає місце його майбутньої праці. Випускники фізичного факультету працюють в таких сферах діяльності: прогнозування властивостей та розробка нових багатофункціональних матеріалів для авіаційних, космічних, медико-біологічних галузей промисловості; створення нових речовин з програмованими властивостями для інтелектуальних систем та компонентів електронної промисловості; експлуатація та обслуговування складних комп’ютерних науково дослідних комплексів. Обіймають посади інженерів, наукових співробітників у науково-дослідних та виробничих установах України та у провідних міжнародних дослідницьких центрах; працюють викладачами фізики, астрономії, інформатики у навчальних закладах різного рівня акредитації.

Отримана освіта дозволяє нашим випускникам освоювати суміжні професії. Зокрема вони стають фахівцями з розробки та впровадження методів захисту інформації; системними аналітиками в банках, податкових інспекціях та в інших державних установах; системними адміністраторами комп’ютерних мереж, програмістами; науково-технічними експертами на підприємствах.

Не вагаючись, обирайте першими у списку Ваших пріоритетів спеціальності, що викладаються на фізичному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка! Чекаємо на Вас!