Твої перспективи

Фізика— одна з найцікавіших природничих наук, у якій яскраво виявляється діяльність людського розуму. Якщо Ви хочете оволодіти фізикою, отримати фахову освіту в одному з найстаріших університетів Європи зі славними традиціями — вступайте на фізичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка. Тут уже майже 250 років викладають цю прекрасну науку. Навчання на фізичному факультеті — це чудова можливість одержати якісну вищу освіту з природничого профілю.

Шановний Абітурієнте! Фізичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка запрошує на навчання. Наші викладачі є відомими у світі фізиками та астрофізиками і вміють в доступному вигляді донести ці знання до студентів. Ви можете переконатися у цьому, переглянувши підрозділ “Знайомство з кафедрами” на сторінці фізичного факультету. А ті з Вас, хто відвідав хоча б один «День науки на фізичному факультеті ЛНУ», могли в цьому переконатися в живу.

Факультет має сучасні навчальні та науково-дослідні лабораторії, комп’ютеризовані аудиторії з мультимедійним обладнанням, крім цього студенти мають змогу навчатися, проходити практику та працювати в Астрономічній обсерваторії та у Науково-технічному центрі низькотемпературних досліджень Університету. У нас є все необхідне для того, щоб Ви змогли стати фахівцем з обраної спеціальності.

На факультеті започатковано набір конкурсних груп на спеціальності, пов’язані з комп’ютерними технологіями. Також факультет готує вчителів фізики та астрономії для середньої школи — це професія, якій держава приділяє особливу увагу і яка буде завжди затребуваною.

Інформаційні технології нині використовуються в багатьох сферах життя, тому у нас на факультеті навчальні плани з усіх спеціальностей сформовано так, щоб студенти могли отримати ґрунтовні знання, пов’язані з комп’ютерними науками. Це підвищує конкурентоспроможність наших випускників.

У 2018 році фізичний факультет ЛНУ імені Івана Франка набирає п’ять конкурсних груп (спеціальність / спеціалізація):

  1. Фізика та астрономія / фізика та астрофізика;
  2. Фізика та астрономія / комп’ютерна фізика;
  3. Прикладна фізика та наноматеріали / нанофізика та наноматеріали;
  4. Прикладна фізика та наноматеріали / комп’ютерні технології в прикладній фізиці;
  5. Середня освіта. Фізика.

Таким чином, якщо Ви бачите себе у майбутньому науковцем, інженером, або фахівцем в IT-сфері за напрямом моделювання фізичних процесів та/або розробником програмного забезпечення для функціонування систем з фізичними приладами, то радимо обрати чотири перші пропозиції.

Якщо ж Ви бажаєте отримати фах вчителя фізики та астрономії, то обирайте спеціальність Середня освіта. Фізика. Молоді вчителі, які роблять фізику та астрономію цікавими для учнів, є надзвичайно потрібними у сучасній середній школі! Згідно чинного законодавства, отримавши кваліфікацію «Бакалавр освіти (Фізика та астрономія). Вчитель фізики та астрономії» (через 4 роки), Ви зможете розпочати роботу вчителя. Ми допоможемо Вам стати висококваліфікованим вчителем фізики та астрономії. Багато наших випускників працюють вчителями у школах, ліцеях, гімназіях, і намагаються зацікавити учнів цими предметами. Ви можете познайомитись з відео, що демонструють роботу однієї з наших випускниць, яка, працюючи вчителем фізики у Класичній гімназії, використовує сучасні методи та засоби навчання: (Відео 1, Відео 2)

Звертаємо Вашу увагу, що цьогоріч в Умовах прийому до закладів вищої освіти України є зміни: на місця держзамовлення можна подати до 7 заяв на різні конкурсні пропозиції, але не більше ніж на 4 спеціальності. Кількість заяв на платне навчання не обмежується.

Під час подання заяв абітурієнт має вказати пріоритетність вибраної конкурсної пропозиції (спеціальності та спеціалізації). Пріоритет №1 — це заява на обрану спеціальність у тому закладі вищої освіти, де Ви найбільше прагнете навчатися.

Шановні абітурієнти, якщо Ви бажаєте навчатись на фізичному факультеті ЛНУ імені Івана Франка, то вказуйте найвищий пріоритет обраної спеціальності (спеціалізації). Зверніть увагу, що Ви маєте право подати заяви на усі 5 (п’ять) конкурсних пропозицій факультету, вказавши пріоритети №1, №2, №3, №4 та №5, це збільшить Ваші шанси вступу на бюджетну форму навчання.

Для вступу на фізичний факультет необхідно мати три сертифікати УЦОЯО з таких предметів:

  • українська мова і література;
  • фізика;
  • математика або іноземна мова.

Після отримання кваліфікації бакалавра Ви зможете продовжити навчання у магістратурі нашого факультету.
Детальніше з правилами прийому абітурієнтів на наш факультет можна ознайомитися на сторінці. Зверніть увагу на додаткові бали, що нараховуються при вступі на наш факультет.

Фізичний факультет готує магістрів за такими спеціальностями:

  1. Магістр фізики та астрономії.
  2. Магістр прикладної фізики та наноматеріалів.

Студентів, які бачать своє майбутнє у науці, ми залучаємо до роботи у локальних та міжнародних науково-дослідних групах вже з перших років навчання, де вони отримують свої перші, важливі для світової науки, результати та доповідають їх на міжнародних конференціях. Магістранти проходять наукове стажування у закордонних наукових і навчальних закладах. Студенти факультету також навчаються за програмою обміну Erasmus+ в провідних університетах Європи. Для поглиблення професійних навичок студентів на факультеті організовано спільні навчальні он-лайн курси з провідними польськими університетами.

Все це дозволяє студентові обдумано обрати місце подальшого навчання в аспірантурі та часто найбільш ефективно визначає місце його майбутньої праці. Випускники фізичного факультету працюють в таких сферах діяльності: прогнозування властивостей та розробка нових багатофункціональних матеріалів для авіаційних, космічних, медико-біологічних галузей промисловості; створення нових речовин з програмованими властивостями для інтелектуальних систем та компонентів електронної промисловості; експлуатація та обслуговування складних комп’ютерних науково дослідних комплексів. Обіймають посади інженерів, наукових співробітників у науково-дослідних та виробничих установах України та у провідних міжнародних дослідницьких центрах; працюють викладачами фізики, астрономії, інформатики у навчальних закладах різного рівня акредитації.

Отримана освіта дозволяє нашим випускникам освоювати суміжні професії. Зокрема вони стають фахівцями з розробки та впровадження методів захисту інформації; системними аналітиками в банках, податкових інспекціях та в інших державних установах; системними адміністраторами комп’ютерних мереж, програмістами; науково-технічними експертами на підприємствах.

Не вагаючись, обирайте першими у списку Ваших пріоритетів спеціальності, що викладаються на фізичному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка! Чекаємо на Вас!