Про кафедру теоретичної фізики

Коротка історія

Кафедру теоретичної фізики засновано у 1872 році. До відомих представників наукової школи належать: Маріан Смолуховський, Станіслав Лорія, Леопольд Інфельд, Войцех Рубінович, Василь Міліянчук, Абба Глауберман, Самуїл Каплан, Ігор Юхновський, Михайло Сеньків, Роман Ґайда, Ігор Стасюк, Лаврентій Блажиєвський, Іван Вакарчук, Володимир Ткачук.

Сучасність

На даний час кафедра теоретичної фізики проводить дослідження за такими науковими напрямами: квантова інформація, квантові комп’ютери та програмування, квантова статистична фізика, фізичні системи в квантованому просторі, суперсиметрія в квантовій механіці, класичні неоднорідні системи, історія і філософія науки, міждисципланарні дослідження.

Конференції та міжнародна співпраця

Кафедра є організатором щорічної наукової конференції “Різдвяні дискусії” (січень) та “Квантова інформація” (червень), а також співорганізатором Львівсько-Варшавського семінару “Філософія науки” за угодою між Львівським та Варшавським університетами та Міжнародного семінару з сучасних проблем фізики (Зелена Ґура (Польща), Львів). Має зв’язки з науковцями Польщі, Бельгії, Австрії, Словаччини, Франції, Індії.

Наші випускники

Студенти, що спеціалізуютсья на кафедрі теоретичної фізики, отримують фундаментальну освіту. Широкий світогляд дозволяє їм працювати в майбутньому не лише науковцями, але й практично в будь-якій сфері діяльності.

Серед випускників останніх десятиліть:

Олександр Ксенофонтов (випуск 1992) — музикант і продюсер

Любомир Футорський (випуск 1994) — один із засновників гурту “Мертвий півень

Святослав Вакарчук (випуск 1996) — музикант, лідер гурту “Океан Ельзи”

Володимир Бабін (випуск 1996) — інженер програміст в Ореґоні (США)

Олекса Возняк (випуск 1996) — розробник програмного забезпечення ПАТ “Укртелеком”

Тарас Фітьо (випуск 2001) — інженер-програміст в Google

Олена Бутрій (випуск 2002) — юрист у Гронінгені (Нідерланди)

Володимир Сціра (випуск 2004) — начальник планово-виробничого відділу у компанії РосанПак

Олег Менчишин (випуск 2007) — тест-інженер в GlobalLogic

Микола Максименко (випуск 2008) — інженер-дослідник в SoftServe

. . . (to be continued)

ktf_slavko

Студенти та аспіранти

Наші студенти та аспіранти беруть активну участь у науковій діяльності, проходять практику в партнерських інституціях за кордоном.

Андрій Кузьмак в Трієсті
(Міжнародний центр теоретичної фізики імені Абдуса Салама)

Зустріч з Роджером Пенроузом у Києві
praha_2013
Христина Гнатенко доповідає на конференції в Празі
kyjiv_2013
Студенти кафедри на конференції в Інституті теоретичної фізики імені М. М. Боголюбова

Стажування у Вроцлаві
Тиждень студентів і аспірантів у Карловвому університеті (Прага)

Вільний час

Кафедра теоретичної фізики — це не лише наука, але й цікаве середовище для спілкування.

Вистава “Кайдашева сім’я”
На відпочинку в Карпатах

У Винниківському лісі
В Карпатах із гостями з Австрії та Словаччини