Практика у Вігорлатській обсерваторії

Студенти третього та четвертого курсів фізичного факультету пройшли практику у Вігорлатській обсерваторії (Словаччина), що тривала тиждень з 20 по 26 серпня 2018 року.

Обсерваторія розташована недалеко від кордону з Україною на Колоніцькомі Сідлі. Це місце унікальне через низьку засвітку неба та найчистіше повітря у всій Словаччині.

В перший день практики директор обсерваторії Ігор Кудзей провів для студентів екскурсію, на якій вони мали можливість ознайомитись із всіма інструментами обсерваторії, серед яких найбільший телескоп в Словаччині — Vihorlat National Telescope — з діаметром дзеркала 1 м.

Під час практики студенти прослухали серію лекцій по зоряній астрономії, а безхмарними ночами практикувались у візуальних спостереженнях, зокрема змінних зір, а також виконали фотометричні спостереження за допомогою одного з телескопів обсерваторії, оснащеного ПЗЗ-камерою.

Після цього ознайомились з методикою обробки даних спостережень та навчились будувати криву блиску змінних зір.


Також студенти скористались нагодою відвідати модерний планетарій на території обсерваторії. А у вільний час практиканти змогли відвідати зону відпочинку з футбольним полем, тенісними кортами та басейном, розташовану в найближчому населеному пункті Колоніца, а також прогулятись мальовничими околицями.


День Незалежності відзначили 25-ти кілометровим походом до Снінського Каменю (1008 м), з якого відкривається захоплюючий краєвид на озеро Морське Око.