Програмування мовою Python (104 Фізика та астрономія. ОП Квантові комп’ютери та квантове програмування)

Тип: На вибір студента

Кафедра: теоретичної фізики імені професора івана вакарчука

Лекції

СеместрК-сть годинЛекторГрупа(и)
432Григорчак О. І.ФзІ-21

Лабораторні

СеместрК-сть годинГрупаВикладач(і)
448ФзІ-21Григорчак О. І.

Опис навчальної дисципліни

Дисципліна «Програмування мовою Python» сприяє формуванню навичок роботи з математичними об’єктами (вектори, матриці, тензори, диференціальні та інтегральні рівняння тощо) з допомогою програмних методів.

Під час курсу студенти навчаться основ векторного і тензорного аналізу, комп’ютерної обробки та візуалізації даних, програмного підходу до диференціального та інтегрального числення.

Метою даної дисципліни є одержання студентами знань і навичок, які потрібні людині для роботи з математичними об’єктами (вектори, матриці, тензори, диференціальні та інтегральні рівняння тощо) програмними методами мови Пайтон.

Завданням курсу є формування у студентів знань та умінь, необхідних для проведення аналітичних розрахунків  з використанням векторного і тензорного аналізу, комп’ютерної обробки та візуалізації даних, програмного підходу до диференціального та інтегрального числення в рамках мови програмування Пайтон.

В результаті вивчення даного курсу студенти повинні:

знати: основи векторного і тензорного аналізу, програми для роботи з математичними об’єктами (вектори, матриці, тензори, диференціальні та інтегральні рівняння тощо)

вміти: використовувати програмні пакети для обробки та візуалізації даних, а також проведення диференціального та інтегрального числення.

Рекомендована література

Базова:

  1. М. А. Разумова, В. М. Хотяїнцев, Основи векторного і тензорного аналізу. К. Видавничо-поліграфічний центр “Київський університет”, 2011. — 216 с.
    2. М. Т. Сеньків, Векторний і тензорний аналіз. Львів: вид-во Львів. ун-ту, 1990, 148 с
  2. Мокін, Б. І. М 74 Навчальний посібник для опанування студентами способів розв’язання задач з функціонального аналізу мовою Python. Частина 1. – Вінниця : ВНТУ, 2022. – 124 с.

Допоміжна:

  1. Зіненко С.М. Векторний і тензорний аналіз.— Скалярні й векторні поля. Навчальний посібник. — Харків: ХНУ, 2014.
  2. С.М. Гребенюк, Ю.М. Стреляєв, М. І. Клименко. Тензорний аналіз. — Запоріжжя: ЗНУ, 2015. — 90с.

Додаткові матеріали також буде запропоновано для кожної теми окремо.

Інформаційні ресурси:

  1. https://matplotlib.org/
  2. https://numpy.org/
  3. https://scipy.org/

Силабус:

Завантажити силабус